< Geri

Vega test nedir, neden yaptırılır?

Vega test kişiden kan alınarak yapılan ve vücuttaki gıda duyarlılığı, vücudun ağır metal durumu, bağırsak florasının durumu gibi önemli değerlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Tamamlayıcı Tıp 22.02.2022 - 00:16
nhnakademi.com

İnsanlar günlük hayatlarında pek çok hastalıklarının farkına bile varamazlar ya da vardıklarında çok geç olmuş olabilir. Vega test sizin bedeninizi tanımanızın yolu olarak da nitelendirebilir.

Vega Test nasıl yapılır?

Kişiden alınan küçük bir kan miktarı ile yapılabilen bir testtir. Türkiye'de bu testi yapabilen sınırlı sayıda merkez vardır. Bunlardan biri de İstanbul Fulya'da bulunan Naturel Sağlık Merkezi'dir.

Vega test neden yaptırılır?

Vega test kişiye özel bir tedavi yaklaşımıdır. Bu test hiçbir hastalığınız bulunmasa bile sağlıklı bir yaşam için gereklidir. Bu test ile kişilerin bedeni tam olarak analiz edilir.

Vega test ile bağırsak flora bozuklukları, enzim yetersizlikleri, hormonal dengesizlikler, mantarlar, parazitler ve virüsler ortaya çıkar. Bu test sindirim bozuklarını görmek için bire bir olarak tavsiye edilir.

Ayrıca vega test ile alerji teşhis ve tedavisinin de yapılabildiği gibi ilaç uyumluluk analizi de sağlanabilir. Bu test aynı zamanda vücutta biriken ağır metallerin yoğunluğunu da belirtir.

DİĞER HABERLER