< Geri

Romatizma ağrısına iyi gelecek bitkiler

Romatizma hastalarının en çok şikayet ettiği konulardan biri romatizma ağrılarıdır. Peki bu ağrı nasıl geçirilir? İşte romatizma ağrısına iyi gelecek fitoterapi çözümleri...

Tamamlayıcı Tıp 06.06.2022 - 00:18
nhnakademi.com

Fitoterapi hastalıkların doğada bulunan doğal bitkilerle tedavi edilmesidir. Bu tedavi yöntemiyle çok fazla ilaç kullanmadan ağrılarınızı ve hastalıklarınızı geçirebilirsiniz.

Pek çok hastalık gibi fitoterapide romatizma ağrıları için de tedavi yöntemleri bulunuyor. Bu bitkilerle ilaç kullanmadan ağrılarınızı geçirebilirsiniz.

Fitoterapi alanında uzman olan Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D., PhD., romatizma ağrısına iyi gelecek bitkileri "Detoksu Keşfet" kitabında paylaştı.

İşte romatizma ağrısına iyi gelecek çözümler;

1) Aksöğüt kabuğu

Aksöğüt asprinin orjinal kaynağı olarak bilinmektedir. Bir fincan aksöğüt kabuğu çayı ağrılı eklemi rahatlatmakta mucizeler yaratabilir. Bu çayı günde 3 kere 1 fincan şeklinde tüketebilirsiniz.

2) Dulavrat otu ve karahindiba

Romatizma ağrısını yatıştırıcı bir çay yapmak için birer kaşık dulavratotu kökü ve kurutulmuş karahindiba kökünü 3 bardak suda 5 dakika boyunca kaynatın. Bu çayı gün boyunca, bir gelişme fark edinceye kadar için. Tadı acı gelirse biraz bal katabilirsiniz.

3) Kasıkotu

Romatizma ağrısına iyi gelen geleneksel bir ilaç olarak bilinir. Ağrıyı ve yanma hissini azaltmada etkili olan harika bir bitkidir. Bir bardak suya 1-3 damla kasıkotu ruhu damlatılması tavsiye edilir. Günde 3 kereye kadar tüketilebilir.

DİĞER HABERLER