< Geri

Botoksa yeni alternatif: Yüz akupunkturu

Günümüzde oldukça popüler olan botoks işlemi özellikle estetik alanında oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Forbes dergisinin haberine göre artık botoksa yeni bir alternatif var: yüz akupunkturu. Peki yüz akupunkturu nedir?

Tamamlayıcı Tıp 10.03.2022 - 23:11
nhnakademi.com

Geleneksel Çin Tıbbı'na (GÇT) göre iğnelerle tedavi yöntemi olan akupunktur şimdi de botoksun yerini almaya hazırlanıyor. Bundan 2500 yıl öncesine kadar uzanan akupunktur tedavisi günümüzde hala yaygın olarak kullanılıyor. Genellikle migren ve stres için bilinen bu tedavi yöntemi artık yüzde de anti-aging etkisi olarak kullanılabiliyor.

Yüz akupunkturu nasıl yapılıyor?

Yüz akupunkturu ile uzmanlar yüzünüzdeki belirli noktalara 50 küçük iğne takıyor. Bu iğneler çok ince olduğu için acıya sebep olmuyor. Yüzünüzde açılan bu küçük delikler vücudun onarım moduna girmesine neden oluyor.

Ciltte oksijen dolaşımını artıran bu yöntem geleneksel akupunkturdan etkilenerek yapılıyor. Bu yöntemle botokstan farklı olarak cildin sağlığını uzun süreli olarak etkileyerek yaşlanmanın yüzeysel belirtilerinden daha fazlası üzerinde çalışıyor.

Yüz akupunkturunun faydaları nelerdir?

Anti-aging olarak kullanılan bu yöntem botoks gibi hızlı ve anında bir düzeltme sağlamaz. Yüz akupunkturu yüzünüze zamanla yüzdeki kırışıklıkları yumuşatır, cildi sıkılaştırır ve daha parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yüz akupunkturu botoksa göre daha doğal bir tedavidir.

DİĞER HABERLER