< Geri

ReviQuant'ın tedavi amaçlı kullanıldığı alanlar

ReviQuant, HRV (Heart Rate Variability) ve manyetik alan kombinasyonlu bir bioanaliz ve biyoregülatif tedavi cihazıdır.

Tamamlayıcı Tıp 03.10.2021 - 20:23
nhnakademi.com

Kalp hızı değişkenliği (HRV) kalp vuruşlarının zaman aralıklarının analizidir. Gün boyunca kalp hızı otonom sinir sistemi tarafından stres, dinlenme, rahatlama, uyku gibi iç ve dış uyaranlara cevap olarak devamlı olarak ayarlanır.

ReviQuant çok hassas bir HRV cihazıdır. Kalp hızı değişkenliği ölçümleri yapılırken omurga sistemi üzerinden bedene manyetik dalga boyları gönderilir. Dalgalar gönderilirken kalbin vermiş oldu minimal reaksiyonlar ve bunun nabız üzerinde oluşturduğu değişiklikler geri bildirim sayesinde kaydedilir.

Tedavi amaçlı kullanıldığı alanlar
Kalp hızı değişkenliği sadece kalp hızını ölçerek düzenleyici sistemlere daha yakın bir bakış elde etmek için çok etkili bir yoldur ve geniş bir teşhis uygulama yelpazesi için kullanılmaktadır.

Ağrı tedavisi, Alerjik hastalıklar, Anti Aging, Bağırsak ile ilgili rahatsızlıklar, Baş ağrısı, Baş dönmesi, Boyun, sırt ve bel ağrıları, Cilt hastalıkları ve sedef, Çeşitli sinir sıkışmalarına bağlı ortaya çıkan ağrılar ve kas, güçsüzlükleri, Eklem ve ekstremitelerde ödem, Koruyucu hekimlik, Kronik yorgunluk, Lokomotor sistem rahatsızlıkları, Migren, Nevralji, yüz felci ve diğer felçler, Organik fonksiyon bozuklukları, Sinüzit, Sportif yaralanmalar, Tinnitus (Kulak çınlaması).

Kalp hızı değişkenliği otonom sinir sistemi fonksiyonunun güçlü bir ölçüsüdür. Düşük HRV ölüm riskinin bağımsız bir belirteci olarak kabul edilir ama kalp atışı varyasyonunun gerçek olmasının yani ölçümü gerçekleştirmek için kullanılan cihazdan kaynaklanan yetersizliklerden doğmamasının kesinleştirilmesi çok önemlidir.

DİĞER HABERLER