< Geri

Biofoton tedavisi nedir? Biofoton nasıl çalışır?

Biofoton tamamlayıcı tıp alanında kullanıılan bir tedavi yöntemidir.Peki Biofoton tedavisi nedir?

Tamamlayıcı Tıp 20.10.2021 - 00:35
nhnakademi.com

Biofiziker Dr. med. F. Popp biofoton teorisiyle önemli bir biofizik çalışması hazırlamıştır. Quanten veya foton diye adlandırılan ışık, Quanten teorisine göre ışık demetlerinden oluşur.

Popp’ a göre ışık cilt tarafından emilir ve vücuda dağılır. Popp’ un çalışmasına göre her hücrenin diğer elementlerle ışın fotonlarının etkileşim sağladığı tespit edilmiştir.

Biofoton nasıl çalışır?

Biofoton hormon ve hücreleri etkilemek için ışığın iyileştirici gücünü kullanır. Işık fotonları cilt tarafından emilir, vücutta çoğalır ve anarşistçe dağılır.

Sinir sisteminden dallanarak omurilikten beyne ulaşır ve anlamsal olarak üretme işleminde düzenleme yaparak çeşitli hormonları üzerinde olumlu etkiye sahiptir örnek olarak endorfin ve serotonini. Foton sinyalleri diğer bağlantılar üzerinden böbreküstü bezlerine ulaşır ve burada DHEA (Strese karşı önemli bir hormondur) ve Kortizon’un değişen üretimine yol açar. Yapılan klinik incelemelerde ışık terapisi ile DHEA ve Kortizon seviyelerinde anlamlı değişiklikler olduğu gözlenmiştir.

Bilimsel araştırmacı, organizma için biyokimyasal bazdaki moleküler etkileşimin ötesinde bilgi ve enerjinin aşırı derecede önemli olduğu hakkında daha fazla bulguya sahip olmaya başlamıştır.

Empirik olarak gözlemlenen birçok fenomen biyo-kimyasal eylemlerle açıklanamıyor, bilgi ve enerjiden kaynaklanan etkenlerden kaynaklanıyor.

DİĞER HABERLER