< Geri

Kolon Hidroterapi nedir?

Kalın bağırsaklara kolon denilir. Hidro; su veya suyla ilgili demektir. Bu tedavi özellikle candidanın yok olması için oldukça tercih edilen bir durumdur.

Tamamlayıcı Tıp 30.01.2021 - 12:37
nhnakademi.com

Kolon Hidroterapi; bağırsakların suyla yıkanması işlemine verilen isimdir. Kalın bağırsaklar sadece atılım organı değildir, çok sayıda önemli görevi vardır.

Mide ve ince bağırsak pasajını geçen besinler en son olarak kolonda işleme tabi tutulur ve içinde bulunan önemli besinler emilerek kana karışır. Kronik kabızlıkta ve bağırsakların iyi çalışmadığı durumda kolon cidarında sürekli artıklar birikir. Bu artıklar kolon cidarına yapışır ve kolonun duvarında bulunan floranın değişmesine neden olurlar.

Bedenimizin toksik yüklenmesine en sık neden olan hadise ise bağırsakların iyi çalışmaması sonucu kanda biriken toksinlerdir. Kolon hidroterapi bedeni toksin oluşumundan temizlemektedir.

Özel kapalı sistem kolonhidroterapi makinaları ile insan vücut ısısına yakın bir ısıdaki su kısmi basınç ile kalınbağırsaklara veriliyor. Özel karın masajı sonrası yine aynı cihazla bağırsak içeriği vücuttan uzaklaştırılıyor.

Beslenme düzenlemesi ve nöralterapi sonrası yapılan 2-3 seans kolonhidroterapi işlemi, kronik kabızlık, gaz oluşumu, şişmanlık, candida, deri hastalıkları ve çok sayıda kronik hastalığın tedavisine anlamlı destek sunuyor.
 

DİĞER HABERLER