< Geri

Akşam yemeğini iptal ederek gençleşmek mümkün

Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D., PhD.; "Hayatı Keşfet" kitabında akşam yemeğini iptal ederek gençleşmenin mümkün olduğunu açıkladı. İşte Hüseyin Nazlıkul'un o yazısı...

Sağlıklı Yaşam 09.10.2021 - 00:32
nhnakademi.com

Herkesin bildiği genel bilginin aksine, boş mide ile uyumak, dolu mide ile uyumaktan daha iyidir. Boş mide ile uyumak kaliteli uyku için gereklidir.

Vücudumuz için çok önemli yer tutan büyüme hormonu ve melotonin gibi moleküllerin bilimsel olarak da açıklandığı gibi, sadece akşam yemeklerini azaltarak daha fazla üretilmesi sağlanabilir. Böylece sentetik olarak üretilen bu maddelere ihtiyaç duyulmadan gençleşmek ve hayatı uzatmak mümkün olabilir.

Akşam yemeğini iptal konseptinin en büyük karşıtı çalışma hayatıdır. Aynı aileye ait ferdler gün içinde çalışmakta ve ancak ortak yenen akşam yemeğinde bir araya gelebilmektedirler.

Daha uzun yaşamayı istemenin elbette ki bir bedeli vardır. Sağlıklı yaşamanın bedelini ödemek ya da ödememek kişinin kendi iradesine kalmıştır.

YAPACAĞINIZ BU DENEY TAMAMEN TEHLİKESİZ VE YAN ETKİSİZDİR

Akşam yemeği yememiş olmanın sonuçlarını ertesi gün yatağınızdan kalkıp, ayna karşısına geçtiğiniz zaman şaşırarak görebilirsiniz. Yüzünüz diri ve dinçtir. Deriniz pürüzsüz ve parlaktır ve tabi deriniz lekesiz, rengi kusursuzdur.

Sabahları aynada yepyeni ve diri bir yüz görebilmek için, bir kez olsun akşam yemeğinden vazgeçme konseptini denemeye değer. Ayrıca yapacağınız bu deney tamamen tehlikesiz ve yan etkisizdir.

 

DİĞER HABERLER