< Geri

İşte adet sancısını dindirecek mucize bitki

Adet sancısı her kadında farklılık gösteren bir sancı türüdür. Bazı kadınlar regl dönemlerinde hiç ağrı çekmezlerken bazı kadınlarda şiddetli ağrı görülebiliyor. Peki regl sancısına ne iyi gelir?

Sağlıklı Yaşam 13.06.2022 - 01:38
nhnakademi.com

Adet dönemlerinde çekilen ağrı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bazı kadınlar şiddetli derecede ağrı çeker ve adet dönemini çok zor olarak geçirir.

Adet sancısında ilaç almak adeti kesebilir. Bu yüzden adet sancısını dindirmek için daha doğal yollara başvurmak gerekir.

Türkiye'de ve dünyada her geçen gün daha da yaygın olan fitoterapi doğal bitkilerle ağrı ve hastalıkları geçiren bilimdir.

Fitoterapi alanında uzmanlığıyla bilinen ve bu konuda pek çok eğitim veren Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D., PhD. fitoterapiyle adet sancılarını geçirmenin mümkün olduğunu "Detoksu Keşfet" kitabında açıkladı.

İşte adet sancısına iyi gelecek o bitki: Kara alıç

Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D., PhD. kitabında regl sancısına en iyi gelecek bitkinin kara alıç olduğunu açıklayarak bu bitkinin oldukça şifalı olduğunu açıkladı.

Bu bitkinin ağrıyı dindirebilecek kadar şifalı ve asprine benzer bir bileşimi olduğunu söyleyen Hüseyin Nazlıkul bu bitkiyle adet sancısını gidermenin mümkün olduğunu söyledi.

Kara alıç nasıl tüketilir?

Fincan başına 2 çay kaşığı kurutulmuş kara alıç ekleyerek bir çay yapın. 10 dakika kaynadıktan sonra soğutun, süzün ve günde en fazla 3 fincana kadar tüketin.

Eğer adet sancılarınız regl döneminizden önce başlıyorsa bu çayı adet döneminizden önce de içmeye başlayabilirsiniz.

DİĞER HABERLER