ě Ô "N├Âralterapi" mi, Yoksa "N├Âral Terapi" mi? N├Âralterapi'nin do─čru yaz─▒m─▒ nas─▒ld─▒r?
< Geri

"N├Âralterapi" mi, Yoksa "N├Âral Terapi" mi? N├Âralterapi'nin do─čru yaz─▒m─▒ nas─▒ld─▒r?

N├Âralterapi'nin hangi yaz─▒m─▒ do─črudur?

N├Âralterapi 29.12.2020 - 11:59
nhnakademi.com

Nöralterapi normal ko┼čullarda biti┼čik yaz─▒l─▒r. 

Türkiye’de ‘’Nöral Terapi’’ ┼čeklinde ayr─▒ ayr─▒ yazanlar var. Bu do─čru de─čil. 

Nöral ‘’sinir’’, terapi ‘’tedavi’’ anlam─▒ndad─▒r. Yani Nöral Terapi, ‘’Sinirsel Tedavi’’ anlam─▒na gelmektedir. 

Oysa nöralterapi biti┼čik yaz─▒ld─▒─č─▒nda hem tan─▒ hem de tedaviyi içeren bir anlam bütünlü─čüne sahiptir. Nöralterapi tan─▒m─▒ vejetatif sinir sistemine, tan─▒ya, tedavisine, i┼člevsel bütünlü─čüne, fonksiyonlar─▒na ve faydalar─▒na at─▒f yapmaktad─▒r. 

Onun için do─čru olan ‘’NÖRALTERAP─░’’dir

Nöralterapi, lokal anestetiklerin sinir sistemindeki analjezik etkisinin yan─▒ s─▒ra vejetatif sinir sistemi arac─▒l─▒─č─▒ ile antifilojistik, antialerjik, immünmodülatuar, antitümöral etkilere ve rejenerasyon aç─▒s─▒ndan son derece önemli olan mikrosirkülasyonu iyile┼čtirme özelliklerine sahip oldu─ču anlam─▒n─▒ ifade eder. Nöralterapinin etki mekanizmalar─▒ çok say─▒da deneyle ispatlanm─▒┼č ve t─▒bb─▒n kabul görmü┼č bilgileridir. 

Nöralterapi, vejetatif sinir sisteminin beyin kökü ve limbik sistemle ili┼čkisi (metabolik sendrom,) psikiyatrik hastal─▒klar da dahil olmak üzere karma┼č─▒k hastal─▒k tablolar─▒n─▒n tedavi imkan─▒n─▒n temelini olu┼čturur. Nöralterapi sadece bir sinir tedavisi de─čildir! Nöralterapi, hastal─▒k durumlar─▒nda da vejetatif sinir sisteminin çok basamakl─▒ fonksiyonlar─▒n─▒n ili┼čkilendirilen ba─člant─▒lar─▒ ile klasik t─▒pta büyük bir aç─▒─č─▒ doldurmaktad─▒r.

IFMANT ve BNR Ba┼čkan─▒
Dr. Hüseyin Nazlikul

D─░─×ER HABERLER