< Geri

Nöralterapinin Zararlarıyla ve Yan Etkileriyle İlgili Yanlış Bilinenler

Her tıbbi müdahalenin bir yan etkisi vardır. Peki Nöralterapinin Zararı ya da Yan Etkisi Var mıdır?

Nöralterapi 06.01.2021 - 17:55
nhnakademi.com

Her enjeksiyonun; örneğin kan almanın bile iğne batırırken ağrı veya kanama gibi yan etkileri vardır. Tüm dünyada yaygın olarak yüzyıldır binlerce kere uygulanan doğal bir tedavi (regülasyon tıbbı) metodu olan nöralterapinin yan etkileri ise çok azdır.

Nöralterapi, girişimsel bir regülasyon tıbbı uygulamadır. Bu enjeksiyonları yapan hekimin eğitim almış olması gerekir. Ve eğitimli hekimler tarafından doğru şekilde uygulandığında herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur.

NÖRALTERAPİ UYGULAMALARI ESNASINDA OLASI YAN ETKİLER:

Eğer bir sinir teması olursa kısa süreli ilgili sinir bölgesinde huzursuzluk hissi, ilgili kasta kuvvetsizlik vb. ortaya çıkabilir. Bu durum metodun kendisine has bir durum olup kural olarak 15-60 dakikada (kullanılan lokal anestezik maddeye bağlı olarak) tamamen kaybolur.

Çok sık: Küçük morluklar, iğnenin batma ağrısı ve kanama.

Sıkça: Hafif dolaşım şikâyeti, baş dönmesi, uygulama sonrası uyuşukluk.

Bazen: Enjeksiyon yerinde birkaç gün sürebilen ağrı.

Nadiren: Enjeksiyon yerinde hematom veya birkaç gün sürebilen morluklar.

Çok nadiren: Kullanılan lokal anesteziğe karşı alerjik reaksiyon. Damar veya sinir zedelenmesi (Kural olarak tamamen hemen iyileşir).

Çok ender olarak: Büyük damarların yaralanması sonucu kanama veya sinir zedelenmesi, iç organ yaralanması (plevra, karaciğer, böbrek), anaflaksik şok (alerjik şok), nefes almada zorluk, kramp.

Yazının devamını okumak için tıklayınız

 

DİĞER HABERLER