ě Ô N├Âralterapide kullan─▒lan ila├žlar hakk─▒nda bilgilendirme
< Geri

N├Âralterapide kullan─▒lan ila├žlar hakk─▒nda bilgilendirme

Dr. H├╝seyin Nazlikul, M.D., PhD., N├Âralterapi - Ba┼čka Bir Tedavi M├╝mk├╝n kitab─▒nda N├Âralterapide kullan─▒lan ila├žlar hakk─▒nda bilgiler verdi.

N├Âralterapi 13.09.2021 - 14:32
nhnakademi.com

Nöralterapi terim olarak, vücudun kendi nörovejetatif sistemini kullanarak yap─▒lan bir tedavi formunu ifade eder. Ba┼čka bir deyi┼čle nöralterapi, çe┼čitli hastal─▒klar─▒n ve özellikle a─čr─▒n─▒n, lokal anestezikler kullan─▒larak, merkezi ve çevresel vejetatif sinir sistemi yoluyla tedavi edilmesidir. Bu tedavi için temelde prokain veya prokain bulunam─▒yorsa lidokain kullan─▒l─▒r. Ancak Nöralterapide ilk tercih her zaman prokain olmal─▒d─▒r.

Nöralterapi bir regülasyon tedavisidir. Vücut üzerindeki belli noktalara veya alanlara lokal anesteziklerle bir uyar─▒ gönderilir ve bu uyar─▒ya vücut taraf─▒ndan o bölgede veya o bölgeden daha üst k─▒s─▒mlarda (segmental veya segment üstü) bir yan─▒t verilir. Bu yan─▒t bize hem te┼čhis koyma, hem de tedavi etme konusunda yön verir. 

Nöralterapinin lokal etkilerinin yan─▒ s─▒ra, kibernetik etkile┼čim yoluyla sinirsel, hormonal, hücresel ve psi┼čik düzenleme sistemleri ile genel etkilerinin bulundu─ču art─▒k bilimsel olarak kan─▒tlanm─▒┼č durumdad─▒r.

Prokain ve Lidokain

Nöralterapide kullan─▒lan prokain ve lidokain çok dü┼čük konsantrasyonda haz─▒rlanmaktad─▒r. Bu ┼čekilde hücre iyile┼čmesi-yenilenmesi, sinirsel uyar─▒lar─▒n ve a─čr─▒ sinyallerinin normalle┼čtirilmesi mümkün olur ve problemli dokuya düzgün bir kan ak─▒m─▒ sa─član─▒r. Amaç vücudun regülasyon (düzenleme) yetene─činin desteklenmesidir.

D─░─×ER HABERLER