< Geri

Baş ağrısı için kullanılan şifalı bitkiler

Dr. Hüseyin Nazlikul, M.D., PhD. "Detoksu Keşfet" kitabında baş ağrısı için kullanılabilecek şifalı bitkileri açıkladı ve nasıl uygulanacağıyla ilgili bilgiler verdi.

Sağlıklı Yaşam 24.08.2022 - 00:38
nhnakademi.com

Zencefil : Zencefil çayı başınızda zonklayan damarları yatıştırır. Ayrıca vücudun ağrı algılayıcı kimyasallarının üretimini yavaşlatır ve dolaşımı kolaylaştırır. Çayı hazırlamak için 1/5 çay kaşığı toz zencefili veya kıyılmış taze zencefili bir fincan sıcak suyla karıştırın. Soğumaya bırakın, süzün ve ilk baş ağrısı belirtisinde için.

Akırkarha (feverfew) : Koyungözü de denen bir çeşit kasımpatı olan bu bitki yüksek ateş nedenli ağrıyı dtindirmekte o kadar etkilidir ki, "baş ağrısı bitkisi" diye anıldığı bile olmuştur. Ağrıyı geçirmek veya gelecek bir ağrının önüne geçmek için iki tane taze akırkarha yaprağı çiğneyin veya 2-3 çorba kaşığı kuru akırkarhayı bir fincan sıcak suyla karıştırıp çayını yapın. En az 10 dakika demlenmeye bıraktıktan sonra süzün ve damak zevkinize göre tatlandırın. En iyi etki için günde iki fincan taze demlenmiş akırkarha çayı için.

DİĞER HABERLER